خاتمی میلاد مسیح (ع)‌ را به مسیحیان و تمامی یکتاپرستان و زیبایی‌پسندان تبریک گفت

دوشنبه 6 دی ماه 1395 - ساعت 14:48

سیدمحمدخاتمی با صدور پیامی سالروز ولادت روح خدا حضرت عیسی علیه السلام را به مسیحیان و تمامی یکتاپرستان و زیبایی پسندان و انسانهایی که انسان را آزاد و آگاه و عزیز می خواهند تبریک گفت. متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سالروز ولادت روح خدا حضرت عیسی مسیح علیه السلام نه تنها برای مسیحیان، که برای همه یکتاپرستان و زیبایی پسندان و انسانهایی که انسان را (از هر نژاد و قوم و ملت) آزاد و آگاه و عزیز می‌خواهند مبارک است؛ به ویژه برای ما مسلمانان که کتاب مقدسمان درباره حضرت مسیح تعبیراتی را به کار برده است که می‌توان گفت بی همانند است. “روح خدا”، “کلمه خدا” و کسی که چون زاده شد و از خاک فراز آمد و چون باز برانگیخته شود جان پاکش مشمول سلام ویژه حضرت پروردگار است.
حضرت مسیح را پیامبر مهربانی و رأفت و اخلاق می دانند که درست است؛ ولی مگر همه پیامبران پیام لطف و مهر پروردگار را نیاورده اند و مهر و محبت را اساس رابطه درست انسانی ندانسته‌اند؟ و مگر اخلاق و پایدار کردن آن در جان و جهان آدمیان هدف برانگیخته شدن آنان نبوده است؟ و درود خداوند بر پیامبر بزرگوار اسلام که خود را مبعوث برای تتمیم و به کمال رساندن مکرمت‌های اخلاقی معرفی کرده است.
دریغ و درد که جهان امروز، از بیداد و تبعیض و خون و خشونت و تحقیر انسان سرشار است و افسوس که مدعیان پیروی از پیامبران رأفت و محبت و هم‌زیستی به خشونت‌گرانی مبدل شده اند که در تاریخ نظیر ندارند.
آنان که زیبایی را دوست می‌دارند و حرمت انسان (همه انسانها) را پاس می‌دارند و بخصوص یکتاپرستان و پرستندگان حق و زیبایی مطلق، دست به دست یکدیگر دهند و با تأسی به حضرت مسیح و دیگر پیامبران بزرگ، راه و رسم آدمکشان، خشونتگران و ستیزندگان علیه انسان را نفی کنند و اگر نه در عرصه عینی زندگی، دست کم در عرصه اذهان و افکار این پدیده زشت را منزوی کنند.
میلاد بابرکت حضرت عیسی مسیح (ع) بر همه انسانها به ویژه هم‌وطنان مسیحی عزیزم مبارک باد!
سید محمد خاتمی
چهارم دی ماه ۱۳۹۵
بیست و چهارم دسامبر ۲۰۱۶

پایان پیام

نظرات

3 پاسخ به “خاتمی میلاد مسیح (ع)‌ را به مسیحیان و تمامی یکتاپرستان و زیبایی‌پسندان تبریک گفت”

 1. مهدی محمّدزاده گفت:

  بنام خدای اسلام و خدای عیسی (ع)
  عیسی (ع) واژه ای مقدس در دین اسلام و دین مسیحیت است. همانطور که اسلام حضرت عیسی (ع) را می شناسد مسیحیت نیز حضرت عیسی (ع) را می شناسد اما شناخت و باور مسیحیت از حضرت عیسی (ع) از شناخت و باور اسلام بیشتر است چرا که عیسی (ع) پیامبر دین مسیحیت است. اسلام حضرت عیسی (ع) را پیامبری صاحب کتاب، دین جدید و اولوالعزم می داند و مسیحیت حضرت عیسی (ع) را پیامبر خدا و پیغام آوری از جانب خدا می داند. حضرت عیسی (ع) پیامبری از جانب خدا است که به خواست خدا و بر طبق یک خرق عادت از مادری و بدون پدر متولد شد و پس از رسیدن به مقام نبوت انسانی مبارک و معنوی شد. میلاد حضرت مسیح (ع) بر همه مسیحیان جهان و مسلمانان ایران زمین مبارک و خجسته باد.

 2. مجتبی محمدی گفت:

  بسمه تعالی
  سلام خدمت جناب دکترسیدمحمدخاتمی وخسته نباشید
  فرارسیدماه مبارک رمضان را به جنابعالی تبریک می گویم وازاینکه به میدان انتخابات آمدید وملت شریف ایران دعوت کردید سپاسگزارم انشالله درمیدان حل مشکلات اقتصادی وارد شوید باتشکر

 3. مجتبی محمدی گفت:

  بسمه تعالی
  سلام خدمت جناب دکترسیدمحمد خاتمی وخسته نباشید
  عید قربان رابه جنابعالی تبریک می گویم
  پست وزارت علوم هم برای شما جایگاه خوبی است
  انشالله کمک دکترروحانی بیاید ضمن پیام بنده رابفرماید درنمایش عمومی قرار ندهندباتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *