پیام نوروزی رئیس بنیاد باران

امید دارم دل‌ها از زنگار قهر و بدبینی پیراسته شود

شنبه 29 اسفند ماه 1394 - ساعت 22:44

به نام پروردگار مهربان

که نام مبارک او آرام‌بخش دل‌هاست

بهار که زیبا‌ترین شعر خداوند در طبیعت است از دروازه بلند و پرشکوه نوروز به میهمانی جان‌های خسته و افسرده می‌آید. اراده حضرت حق بر این قرار گرفته است که انسان آنگونه زندگی کند که درخور او است و بهار آیینه زندگی است، فصل رویش و زایش و شادمانی.

آفرین بر ایران و اندیشه بلند و زیبایی‌پسند ایرانی که نوروز را آغاز بهار و بهار را آغاز سال قرار داده است و اسلام عزیز نیز بر این گزینش فاخر صحه گذاشته است.

مبارک باد نوروز بر یکایک ایرانیان عزیز که در هر کجا که هستند دلشان به عشق میهن می‌طپد و به همه ملت‌ها و مردمانی که چون ما، نوروز را گرامی می‌دارند.

امید دارم سالی پرشکوه، سالی که دل‌ها از زنگار قهر و بدبینی پیراسته شود، پیش رو باشد و فضایی امن و آزاد فراهم آید تا مردم منطقه از هیولای جنگ و قهر و آشوب و کشتار و تجاوز و تنگ‌نظری و واپس‌گرایی رهایی یابند و جهان به سوی صلح و آشتی بر مدار عدالت حرکت کند و در درون نیز بتوانیم با ایستادگی در برابر تهدید‌ها و توطئه‌ها در فضایی که آزادی و همدلی بر آن حاکم است، دولت و ملت در کار ساختن و آبادانی معنوی و مادی کشور و رفع مشکلات فراوان موفق باشند.

سخن را با دعا به درگاه حضرت پروردگار به پایان می‌برم که:

«ای دگرگون‌کننده دل‌ها و دیده‌ها،‌ ای پیاپی‌آورنده روزان و شبان و‌ ای تحول‌آفرین سال و حال، حال ما را به بهترین حال متحول گردان.» انشاالله

سیدمحمد خاتمی

نوروز ۱۳۹۵

نظرات

4 پاسخ به “امید دارم دل‌ها از زنگار قهر و بدبینی پیراسته شود”

 1. اصلاح طلب گفت:

  سال نو مبارک حضرت آقای خاتمی

 2. مهدي محمّدزاده گفت:

  بنام خدای ایران زمین

  سلام بر نوروز. سلام بر ماهی های قرمز نوروزی. سلام بر طبیعت نوروز. سلام بر نوروز از نون تا ز. سلام بر نسیم های بهاری نوروز. نوروز یعنی هنر. نوروز یعنی زیبایی. نوروز یعنی از الف تا کاف. نوروز یعنی مشق های قلمی و مرکبی. نوروز یعنی هفت از هفت سین. نوروز یعنی سفره ای رنگین با غذایی سنتی و ایرانی. نوروز یعنی مرد پیروز. نوروز یعنی زن پیروز. نوروز یعنی مشقی از الف با نستعلیق تا یا با نسخ ایرانی. و سرانجام نوروز یعنی سلام بر هر ایرانی.

 3. Ali گفت:

  سلام بر روح بزرگ و اندیشه بلند و تفکر برتر و منش بزرگوارآنه و قلب مهربان سید محمد خاتمی

 4. مهدي محمّدزاده گفت:

  بنام خدای نوروز

  نوروز فصل و آئینی باستانی و دیرین در کشور ایران زمین است. کشور ایران زمین تا آنجا که در کتاب تاریخ خود به یاد دارد نوروز را به عنوان فصلی نو و تازه در ابتدای بهار در خود می بیند. نوروز فصل رویش و آرامش طبیعت است. طبیعت بعد از فصل زمستان که رنگی سفید را به خود می بیند در ابتدای بهار و در نوروز لباس خود را عوض کرده و لباسی سبز رنگ به تن می کند. در هنگام نوروز طبیعت لباس خود را از رنگ سفید به رنگ سبز به یکباره تغییر داده و در زمانی کوتاه این لباس سفید را از خاطره خود می برد بنابراین می توان گفت که نوروز خود یک فصل است.
  نوروز روح کالبد کشور ایران زمین است. نوروز پیام آور طبیعت و جنگل سبز است. نوروز پیام آور فصلی نو در سالی جدید و شمسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *