امام خمینی(ره)؛ احیاگر بزرگ دین در زمانه ما و معمار بزرگترین انقلاب مردمی جهان | بنیاد باران
Friday, 5 March , 2021
امروز : جمعه، ۱۵ اسفند ، ۱۳۹۹ - 22 رجب 1442
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸ | 869 بازدید |

به مناسبت بزرگداشت رحلت حضرت امام خمینی(س) و سالروز قیام 15 خرداد

امام خمینی(ره)؛ احیاگر بزرگ دین در زمانه ما و معمار بزرگترین انقلاب مردمی جهان

خرداد، فشرده تاریخ اندیشه ها، آرمان ها و تکاپوهای نخبگان و مصلحان و عموم ملت ایران است. روایت هر روز آن را از آغاز تا پایان باید مدام خواند و در هریک تأملی دوباره کرد. فردا سالگرد رحلت امام خمینی(ره) است و روز بعد آن نیز سالگشت نهضت نیمه خرداد. دو روزی که درک فرآیند […]

امام خمینی(ره)؛ احیاگر بزرگ دین در زمانه ما و معمار بزرگترین انقلاب مردمی جهان

خرداد، فشرده تاریخ اندیشه ها، آرمان ها و تکاپوهای نخبگان و مصلحان و عموم ملت ایران است. روایت هر روز آن را از آغاز تا پایان باید مدام خواند و در هریک تأملی دوباره کرد. فردا سالگرد رحلت امام خمینی(ره) است و روز بعد آن نیز سالگشت نهضت نیمه خرداد.

دو روزی که درک فرآیند تحولات سیاسی معاصر ایران بدون فهم آن دو رخداد مهم، ناممکن است. امسال به دلیل شرایط ویژه ای که کشور از نظر مقابله با شیوع ویروس کرونا دارد، امکان پرداختن حضوری به این مباحث و تشکیل اجتماعاتی در خور این رویدادها نیست. اما نمی توان از کنار آنها به سادگی گذشت.

امام خمینی(ره) احیاگر بزرگ دین در زمانه ما و معمار بزرگترین انقلاب مردمی جهان در دهه های پایانی قرن بیستم است. انقلابی که به نام خدا آغاز شد، به وسیله تمامی ملت و به منظور برآوردن تمام آرمان های تاریخی مردم ایران برای دستیابی همگانی به آزادی، استقلال و پیشرفت از پایگاه دین و از طریق تحقق دموکراسی سازگار با دین، پیش رفت و پیروز شد. راه دشوار آزادی و دموکراسی و تامین حقوق اساسی ملت از جمله حق تعیین سرنوشت در این سال ها و دهه ها پر فراز و نشیب بوده و همواری ها و ناهمواری های فراوان داشته است، اما همچنان اندیشه و تجربه امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار یک نظام سیاسی متکی بر ملازمت و همنشینی دو پایه جمهوریت و اسلامیت و تبلور خواسته ها و آرمان های انقلابی ملت در قانون اساسی و ضرورت اجرای بی تنازل آن، قطب نما و راهنمای در شناخت و نقد و ارزیابی امروز و فردای ما است.

یاد و راه آن رهبرفقید و معمار بزرگ گرامی باد.

 

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.